10.06.2020 Zupełnie inny przegląd portfolio!

Fotofestiwal w Łodzi i Miesiąc Fotografii w Krakowie zapraszają na pierwszą, wspólną edycję przeglądu portfolio w nowej formule: PHOTO-MATCH: PORTFOLIO REVIEW 2020 / Online edition. Spotkania oraz konsultacje odbywać będą się w przestrzeni wirtualnej – wezmą w nich udział eksperci zaproszeni do współpracy przez oba festiwale. Przegląd zostanie przeprowadzony w fotofestiwalowej formule Photo-Match, dzięki której wszyscy uczestnicy i eksperci będą mieli okazję się poznać.

Fotofestiwal od 3 lat rozwija nową formułę przeglądu portfolio Photo-Match, która – poza indywidualnymi spotkaniami z wybranymi ekspertami – daje możliwość publicznego zaprezentowania się wszystkim ekspertom i fotografom. Do przeglądu online w świetny sposób udało się przenieść ten element łódzkiego Photo-Match’u. Przegląd Portfolio to również od wielu lat sztandarowy punkt programu Miesiąca Fotografii w Krakowie. W ubiegłych latach w gronie jego laureatów znaleźli się m.in. Łukasz Rusznica, Wiktoria Wojciechowska czy Wiktor Dąbkowski. W tym roku do wystaw Programu Głównego Miesiąca Fotografii dołączył projekt zeszłorocznej laureatki Przeglądu, Weroniki Perłowskiej, pod tytułem “Złość piękności szkodzi”.

Nabór zgłoszeń trwa do 30 czerwca 2020. Przegląd online odbędzie się 7 sierpnia, a uczestnicy przez cztery poprzedzające dni będą mogli zapoznać się z prezentacjami pozostałych uczestników. Nagrodą przewidzianą dla zwycięzców przeglądu PHOTO MATCH: PORTFOLIO REVIEW 2020 / Online edition jest organizacja wystawy podczas kolejnych edycji, odpowiednio na Fotofestiwalu w Łodzi oraz Miesiącu Fotografii w Krakowie, w 2021 roku. Tegoroczni eksperci i recenzenci zaproszeni do współpracy to: 

Franek Ammer, Fotofestiwal

Alex Bocchetto, Akina Books

Shannon Ghannam, Magnum Photos

Angel Luis Gonzalez, PhotoIreland

Joanna Gorlach, dyrektorka Miesiąca Fotografii w Krakowie

Karol Grygoruk, Rats Agency

Virgilio Ferreira, Porto Biennial

Michael Itkoff, Daylight Books

Kasia Kubicka, niezależna edytorka

Pablo Berástegui Lozano, Salut Au Monde

Amie Norris, ACN Studio

Marina Paulenka, niezależna kuratorka

Liza Premiyak, Calvert Journal

Tereza Rudolf, Fotograf Festival

Aaron Schuman, niezależny kurator, edukator 

Enrico Stefanelli, dyrektor Photolux Lucca

Ben Weaver, dyrektor artystyczny The Wire, Here Press

Lars Willumeit, niezależny kurator

Istvan Virágvölgyi, Capa Center

Salvatore Vitale, YET magazine

 


Więcej informacji na:

 

www.fotofestiwal.com/photo-match

www.photomonth.com

 

Fotofestiwal w tym roku odbędzie się między 6 a 23 sierpnia. Wystawy z programu głównego będzie można oglądać w Art_Inkubatorze na Tymienieckiego 3 oraz zostaną one udostępnione online. Druga część wystaw w lokalizacjach partnerskich (Muzeum Sztuki w Łodzi, budynek Motyl UŁ) zostanie otwarta w październiku.

 

Miesiąc Fotografii w Krakowie trwa w tym roku nieprzerwanie od 21 maja. W sprowokowanej przez okoliczności odpowiedzi na nową i dynamicznie zmieniającą się sytuację przeobrażeniu uległa formuła festiwalu. Zaplanowane wydarzenia odbywają się w przestrzeni wirtualnej. Klasyczne wystawy otwierane będą sukcesywnie od 26 czerwca. 

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017