22.01.2021 Save the date! Fotofestiwal 10-27.06.2021

fot. Łukasz Szeląg

Program 20 edycji Fotofestiwalu będzie poświęcony Łodzi. Przygotowywany jest wspólnie przez łódzkich kuratorów, aktywistów, twórców, uczelnie wyższe i studentów. Razem stworzymy opowieść o mieście, w którego fascynującej historii mieszają się poszukiwania awangardowych artystów i artystek z popularną kulturą robotniczą. W programie znajdą się zarówno wystawy odwołujące się do historii miasta – m.in. fotografie włókniarek i włókniarzy, którzy tworzyli to miasto, jak i prezentacje najciekawszych dokonań łódzkich twórców.

Główna część programu powstaje pod okiem Józefa Robakowskiego i poświęcona jest łódzkiej scenie artystycznej. Wystawy pojawią się w Art_Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 oraz w galeriach i nieformalnych przestrzeniach całego miasta. W drugim centrum festiwalowym – w fabryce Barucha przy ul. Więckowskiego 43/45 – pokazane zostaną wystawy poświęcone historii i współczesnym przestrzeniom miasta. Szczególnym wydarzeniem będzie także wystawa fotografii z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, realizowana wspólnie przez festiwal i muzeum. Ta unikatowa kolekcja fotografii przez lata gromadzona przez Urszulę Czartoryską zostanie zaprezentowana w ms2 przy ul. Ogrodowej 19. Jak co roku nie zabraknie również międzynarodowych projektów. W programie festiwalu znajdą się mi.in zbiorowa wystawa finalistów Programu Otwartego, prezentacje europejskich platform fotograficznych Parallel i Futures oraz wystawy fotografów, którzy zaproszeni zostali na rezydencje artystyczne do Łodzi.

Łódzka scena artystyczna oparta jest przede wszystkim na oddolnych, często anarchistycznych i antysystemowych inicjatywach, jest wynikiem kolektywnej pracy i energii i również dzięki takiej energii powstaje jubileuszowa edycja Fotofestiwalu.

Do zobaczenia!

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017