15.06.2020 Polish Paradise w Rydze

projekt Jurek Mossakowski

Instalacja fotograficzna, prezentacja książek fotograficznych, publikacja, panel dyskusyjny z artystami i całonocne wydarzenia networkingowe – oto Polish Paradise 2020!

Polish Paradise to nieformalna platforma trzech festiwali fotograficznych w Polsce: łódzkiego Fotofestiwalu, krakowskiego Miesiąca Fotografii oraz wrocławskiego Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival 2020. Organizatorzy trzech wydarzeń fotograficznych połączyli siły, wiedzę i umiejętności, by pozyskać granty pozwalające promować polską fotografię za granicą. Ich celem jest zwrócenie uwagi na prace artystów, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę na arenie międzynarodowej, zaprezentować festiwale i, co nie mniej ważne, zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy. Dotychczas dzięki tej współpracy fotografia polska dotarła do Arles, Goteborga, Tbilisi, Hamburga, Nowego Jorku i Paryża, gdzie była prezentowana w ramach różnych wydarzeń, publikacji, rozmów z artystami, pokazów slajdów i całonocnych spotkań networkingowych, a nawet w specjalnie przygotowanych kamperach, które przejechały połowę Europy, rozwożąc pozytywne wibracje i wieści o polskiej fotografii.

Trasa 2020 poświęcona jest sześciu artystkom: Lenie Dobrowolskiej, Antoninie Gugale, Agnieszce Rayss (kolektyw Sputnik Photos), Dominice Sadowskiej, Agnieszce Sejud i Karolinie Wojtas. Ich prace będą prezentowane na takich wydarzeniach jak ManifestO Festival w Tuluzie (Francja), NIDA. International Photography Symposium (Litwa), Kaunas Art Book Fair (Litwa), a także Riga Photomonth (Łotwa).

Nadchodzące wydarzenia:

Riga Photomonth:

  • 16 czerwca, godz. 19.00 (18.00 czasu polskiego) – Krótkie rozmowy: polska fotografia kobieca

Seria sześciu krótkich wywiadów przeprowadzanych przez Agę Szuścik z polskimi artystkami: Leną Dobrowolską, Antoniną Gugałą, Agnieszką Rayss, Dominiką Sadowską, Agnieszką Sejud, Karoliną Wojtas. Rozmowy będą obejmowały prezentację prac artystek. Dołączcie na Facebooku.

  • 19 czerwca, godz. 19:00. (18:00 czasu polskiego) – Przegląd polskich książek fotograficznych

Wirtualny stół, przy którym zaprezentowane zostaną polskie książki fotograficzne opowiadające o innych krajach – z narracją Franciszka Ammera (Fotofestiwal w Łodzi) i Michała Leśniowskiego (Miesiąc Fotografii w Krakowie). Kuratorzy opowiedzą o około 10 publikacjach. Prezentacja odbędzie się się na Facebooku.

www.fotofestiwal.com

www.photomonth.com

www.tiff.wroc.pl

Organizatorzy: Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Miesiąc Fotografii w Krakowie, TIFF Festival we Wrocławiu

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

 


Przeczytaj więcej o:

Innych projektach Fotofestiwalu

Newsletter

Zapisz się do newslettera Fotofestiwalu

Na Fotofestiwal zaprasza Miasto Łódź, Fundacja Edukacji Wizualnej i Łódzkie Centrum Wydarzeń

Organizator

Współorganizatorzy

Centra Festiwalowe

Partner Technologiczny

Główni partnerzy festiwalu

Partner Tłumaczeniowy

Partner Hotelowy

Partnerzy

Wystawy Towarzyszące

Fotofestiwal 2019 Fotofestiwal 2018 Fotofestiwal 2017