- ::: Fotofestiwal 2011 ::: - http://fotofestiwal.com/2011 -

JUSTIN MAXON

Napisane przez Tjuu w dniu 12/03/2011 @ 18:53 w | Komentarze wyłączone

Slow down…breathe…only this life / Zwolnij… złap oddech… masz tylko jedno życie (2010, w toku)

Projekt przedstawia proces przechodzenia z drogi chaosu na ścieżkę odnowy. Przez ostatnie dziesięć lat wciąż uciekałem przed prześladującymi mnie widmami. W tym czasie zdrowe części mojego życia – rodzina, przyjaciele, miłość, wszystko to, co wzbogacało mnie – odeszły na dalszy plan. Znalazłem się gdzieś pomiędzy światami: wszędzie byłem tylko gościem, kimś obcym we własnym życiu. Zrozumiałem, że stoję na rozstaju i że muszę dokonać wyboru. Wybrałem drogę, która doprowadziła mnie z powrotem do mnie samego, na powrót łącząc to, co popękane. Złożoność tych obrazów jest odzwierciedleniem złożoności mojego umysłu. Zgubiłem się w labiryncie myśli, próbując zrozumieć cały ten chaos. Zwielokrotnione ekspozycje nakładają się na siebie, tworząc mozaikę emocji.

W skończonej pracy pamięć będzie się splatać z teraźniejszością, na nowo tkając moją mapę, dzięki której już nigdy nie będę szedł po omacku, potykając się w cieniu przeszłości.


JUSTIN MAXON
urodził się 1983 roku w mieście Eureka, Kalifornia (USA), mieszka w San Francisco, Kalifornia (USA)
www.justinmaxon.com

Justin Maxon urodził się w małej miejscowości położonej w lasach północnej Kalifornii. Jego zainteresowanie fotografią narodziło się w okresie, gdy pracował jako lider młodzieżowej grupy pracującej na rzecz lasów w stanach Idaho, Waszyngton i Oregon.

Jako student dziennikarstwa zaczął zajmować się projektami bardziej zaangażowanymi społecznie. Pragnął ukazać konflikt istnienia różnych aspektów tej samej prawdy. Jego twórczość często skupia się na złożoności ludzkiej walki i wytrwałości. Niedawno zaczął się interesować badaniem bardziej osobistych problemów, które w sposób abstrakcyjny odnoszą się do jego własnej przeszłości. Prace Maxona były wielokrotnie nagradzane (m.in. zdjęcie roku w konkursach World Press Photo oraz UNICEF). Został jednym z 30 Wschodzących Fotografów Godnych Uwagi według PDN. Ostatnio zaproponowano mu wzięcie udziału w World Press Photo’s 2010 Joop Swart Masterclass. Pracował nad reportażami dla czasopism takich jak „TIME”, “Newsweek”, “Mother Jones Magazine”, “Fader Magazine”, “The Wall Street Journal”, “The New York Times” oraz “NPR”.


Artykuł wydrukowany z ::: Fotofestiwal 2011 :::: http://fotofestiwal.com/2011

Odnośnik do artykułu: http://fotofestiwal.com/2011/wystawy/program_glowny/out-of-mind-poza-umyslem/justin-maxon/

Copyright © 2011 ::: Fotofestiwal 2011 :::. All rights reserved.