- ::: Fotofestiwal 2011 ::: - http://fotofestiwal.com/2011 -

O NAS

Napisane przez Osten w dniu 13/03/2011 @ 15:45 w | Komentarze wyłączone

NOWE CENTRUM FESTIWALOWE

W 2011 roku rozpoczyna się rewitalizacja kompleksu Łódź Art Center, który przez 5 ostatnich lat był głównym centrum festiwalowym. Przebudowa zakończy się w 2014 roku. Konieczna przeprowadzka zmusiła nas do poszukiwań innych przestrzeni pod wystawy i wydarzenia festiwalowe. Pozwoliła nam także odkryć inne ciekawe strony miasta. Wśród wielu niezwykłych miejsc dziewiętnastowieczna willa łódzkiego fabrykanta Ludwika Grohmana oraz znajdujący się obok park okazały się najodpowiedniejsze do stworzenia otwartej przestrzeni dla rozmów o fotografii, spotkań i prezentacji wystaw.

Nowa przestrzeń jest zawsze nowym wyzwaniem – zarówno dla organizatorów, jak i dla artystów, mamy nadzieje, że jednocześnie stanie się odkryciem dla widzów. W przestrzeni centrum festiwalowego znajdą się: dwie wystawy z Programu Głównego, księgarnia, biuro festiwalowe, biuro prasowe oraz kawiarnia.

W tym roku za koncepcję aranżacji meblowej Centrum Festiwalowego w willi Grohmana odpowiada FunnyGames Redesign. To grupa młodych, pełnych zapału łódzkich projektantów, idących pod prąd mód i trendów. Sami o sobie piszą w taki sposób: „Destylujemy najlepsze elementy z dawnego, eklektycznego meblarstwa, mieszamy ze współczesnym, minimalistycznym dizajnem, doprawiamy punkową estetyką i mocno wstrząsamy. Gotowe!”

Funny Games zajmują się przede wszystkim redizajnem i nietypową, zakręconą renowacją starych mebli i obiektów, tworzą też nowe elementy wyposażenia wnętrz, łączące klasyczną i nowoczesną estetykę.

info@funnygamesredesign.pl
www.facebook.com/funnygames.redesign


Artykuł wydrukowany z ::: Fotofestiwal 2011 :::: http://fotofestiwal.com/2011

Odnośnik do artykułu: http://fotofestiwal.com/2011/informacje-praktyczne/o-nas/

Copyright © 2011 ::: Fotofestiwal 2011 :::. All rights reserved.