Serena Salvadori

serena-salvadori.blogspot.com
Część 1: Jak mawia moja siostra

Opieram się o mur zamku z piasku, który powstał w mojej wyobraźni. Jestem swoim własnym księciem z bajki. Wiem, że śnię, gdyż mam na sobie piękny kostium, a w dłoni ściskam swą własną przyszłość i odrobinę wiatru. Jaśnieję i krążę po niebie. Jak mawiam. Jak mawia moja siostra. Ta, która śpi nade mną.

Siedząc w wirze, odkrywam jak miło jest spojrzeć w dół i zniknąć, zagrzebując się stopami w pościeli. Nie trzeba wiedzieć, że nie da się wykonać choćby jednej czynności. Przeszkody i wahania zostawiam za sobą. Znikam w ciemnej chmurze. Jak mawia moja siostra. Ta, która śpi nade mną.

Sebastiano Mastroeni

Część 2: Moja siostra nie chce się już ze mną bawić

Wreszcie siostrze Alicji przyszło na myśl, że jej mała siostrzyczka będzie kiedyś w przyszłości dorosłą kobietą, że zachowa aż do późnej starości swe ufne i dobre serce dziecka. Pomyślała, że dorosła Alicja nieraz zbierze dokoła siebie gromadkę dzieci i opowiadać im będzie najdziwniejsze baśnie, a między tymi baśniami znajdzie się może i sen sprzed wielu lat o Krainie Czarów. I Alicja martwić się będzie wówczas ich dziecięcymi troskami i cieszyć ich radością, pamiętając swoje własne dzieciństwo i szczęśliwe letnie dni.

Z Przygód Alicji w Krainie Czarów (przekład: Antoni Marianowicz)

<< wróć | dalej >>

Aktualizacje : Kamikaze